Sizlerden Gelen Mesajlar
cak
7
2016
Bahadır barış Aktaş | 21:25
Forumda ki her yorumun altına neredeyse hep aynı cevabı vermişsiniz. Birisi oradan kopyala yapıştır yapıyor galiba. Vücüdüm ilaç tepkisine normal olup saç durumumun hafif bir seyreklik olmasından doktorum tarafından doğru ise işe yarayabilir demesi üzerine araştırıp en yakın sürede başlayacam. Fakat başlarken avukatımdan gerekli bilgileri alıp, gerekli tasdikleri yapıp başlayacam. Hiç işe yaramaz yada aksi durumda şuan saç dökülmem olmamasına rağmen saç dökülmesi başlarsa sizi dava edeceğim. Umudum bu sağlık bakanlığı ilacınızın olumlu etkileri olduğudur. Yoksa bir çok sağlık bakanlığı ürünün fiyasko ile sonuçlandığı ( saç ile ilgili değil) hatta raflarından geri toplandığına şahidiz. Ümidim dediğiniz gibi etkili olması... OPERATÖR YANITI: Bahadır Bey; Bilindiği üzere Minoxil Deri Spreyi bir ilaçtır ve ne için kullanıldığı ile birlikte etkileri kanıtlanmıştır. Neredeyse gelen tüm sorular birbirinin benzeridir ve cevaplar ne ve kesindir. Bunların dışında farklı bir cevap yazmamız doğru değildir. Soruları cevaplarken klinik kanıtlara dayanarak yazılmaktadır. Bununla birlikte Minoxil Deri Spreyini kendi isteğiniz ile kullanmalısınız. Kaldı ki belirttiğiniz gibi saç dökülmeniz yoksa neden kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz? Kimsenin size zorla bir ilaç kullanın demediğini düşünüyoruz. Sonuç olarak bu bir ilaçtır ve kişiden kişiye etkinliği ve süresi değişebilmektedir. Size tavsiyemiz bir dermatolog hekime danışarak ve muayene olarak hekiminizin tavsiyesi üzerine hareket etmeniz olacaktır.
cak
7
2016
kenan | 03:29
mrb, ben minoxil kullanıcısıyım, minoxili uzun süreli kullanımda etkisinin azaldığı yönündeki yazıların gerçeklik payı varmı.? ve son olarak dökülen saçların köklerinin bir süre ölmediği söyleniyor, bu doğrumu doğruysa minoxil sayesinde dökülen saçların tekrar çıkma olasılığı yüzde kaçtır.? tşk ederim şimiden. OPERATÖR YANITI: Kenan Bey; Minoxil Deri Spreyi'nin sağlıklı saçları dökmek gibi bir yan etkisi kesinlikle yoktur. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür.
cak
3
2016
seher | 20:52
iyi günler... troid yani haşimato sorunu olanlarda bu ilacın kullanımının bir yan etkisi olur mu acaba? vücudu yavaşlatan tipi olduğu için saç dökülmesine sebep oluyor elbette ancak ben her gün 100 mg levotiron kullanıyorum yani troidlerim şu an normal seviyede. yinede son zamanlarda saçlarımın çok azaldığını hissediyorum ve gürleştirmek istiyorum. bir faydası olur mu OPERATÖR YANITI: Seher Hanım; Bahsettiğiniz ürünün Minoxil Deri Spreyi ile herhangi bir etkileşimi bulunmamaktadır. MİNOXİL 2% sprey kadınlarda, MİNOXİL FORTE 5% sprey erkeklerde kullanılmaktadır. Saç dökülmesi olan bölgeye günde 2 kez (sabah-akşam) 5 püskürtme (1 ml) uygulanır. Sprey başlığı saç dökülmesinin olduğu bölgede saç derisine yöneltilip bir kez püskürterek parmaklarla masaj yoluyla yayılmalıdır. Bu işlem 5 kez tekrarlanıp ardından eller iyice yıkanmalıdır. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun uygulama 5 püskürtmeyi (1 ml) aşmamalıdır. Bir şişe 30 günlük kullanım dozu içerir. Saç ve saç derisi kuruyken uygulanır. Saçlar yıkanacaksa ilacın emilimi için uygulamadan sonra 30-40 dakika beklenmeli, saçlar sonra yıkanmalıdır. . Düzenli kullanımla birlikte saç dökülmesini önleyici ve saç çıkmasını uyarıcı özelliğe sahiptir. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür. Konu ile ilgili dermatolog hekime danışabilirsiniz.
cak
2
2016
selim | 15:44
merhaba.Yaklasık 1.5 seneden fazla oldu Minoxili kullanıyorum.Bırakınca bi süre baya bi azalttım etkisi prospektüs bilgisinde olduğu gibi kaybolmaya başladı.Yaklaşık 5 aydr sabah akşam kullanıyorum..Sorum şu bu sürecten sonra sabah akşam mı yoksa günde 1 defamı kullanayım?? 1.5 yıl zaten kullandım sürekli olarak.. bunu belirterek soruyorum.. OPERATÖR YANITI: Selim Bey; Minoxil Deri Spreyini saç dökülmesi olan bölgeye günde 2 kez (sabah-akşam) 5 püskürtme (1 ml) uygulanır. Sprey başlığı saç dökülmesinin olduğu bölgede saç derisine yöneltilip bir kez püskürterek parmaklarla masaj yoluyla yayılmalıdır. Bu işlem 5 kez tekrarlanıp ardından eller iyice yıkanmalıdır. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun uygulama 5 püskürtmeyi (1 ml) aşmamalıdır. Saç ve saç derisi kuruyken uygulanır. Saçlar yıkanacaksa ilacın emilimi için uygulamadan sonra 30-40 dakika beklenmeli, saçlar sonra yıkanmalıdır. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür. İnsanlarda saç dökülmesi farklı sebeplerle meydana gelen ve çok çeşitli tipleri olan bir rahatsızlıktır. MİNOXİL saçkıran hastalığından, kemoterapiye bağlı saç dökülmelerine kadar her türlü saç dökülmesinde etkili olup, tedaviye yönelik olarak kullanılmaktadır. Ancak özellikle erkek hastaların şikayeti olan, olağan saç dökülmesi, ailesel-irsi bir özellik olup sürekli ilerleme eğilimindedir. MİNOXİL bu ilerlemeyi durdurucu etki gösterir. Eğer şikâyetiniz bu türden ise, ilaç kullanımı bırakıldıktan bir müddet sonra (bu süre kişiden kişiye değişir) saç dökülmesi yeniden ortaya çıkabilir. Dolayısıyla ilacın 1 yıl boyunca etkin kullanımının ardından istenilen sonuca ulaşıldığında 4 ay süre ile gün aşırı sabah 5 püskürtme akşam 5 püskürtme olarak, 4 aydan sonra ise haftada bir sabah 5 püskürtme akşam 5 püskürtme olarak kullanılmalıdır.
Ara
31
2015
onur | 20:27
1.5 seneye yakın minoxil kullandım şakak bölgesinde sarı sarı tüyler çıkardı ama saç halini almadı sonra minoxili bıraktım ilacı bıraktıktan sonra saç dökülmelerim arttı sizce sürekli kullanmalıyım bide sürekli kullanmam durumunda sarı tüyler zamanla saç şeklini alır mı OPERATÖR YANITI: Onur Bey; Saç büyümesi hızı/verimliliği kişiden kişiye değişmektedir. Uygulanan bölgenin sınırlarında zayıflamış saçların çıkışı gözlemlenmişse düzenli kullanımla sonuç almanız mümkündür. Minoxil Deri Spreyi düzenli kullanımla birlikte saç dökülmesini önleyici ve saç çıkmasını uyarıcı özelliğe sahiptir. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür. İnsanlarda saç dökülmesi farklı sebeplerle meydana gelen ve çok çeşitli tipleri olan bir rahatsızlıktır. MİNOXİL saçkıran hastalığından, kemoterapiye bağlı saç dökülmelerine kadar her türlü saç dökülmesinde etkili olup, tedaviye yönelik olarak kullanılmaktadır. Ancak özellikle erkek hastaların şikayeti olan, olağan saç dökülmesi, ailesel-irsi bir özellik olup sürekli ilerleme eğilimindedir. MİNOXİL bu ilerlemeyi durdurucu etki gösterir. Eğer şikâyetiniz bu türden ise, ilaç kullanımı bırakıldıktan bir müddet sonra (bu süre kişiden kişiye değişir) saç dökülmesi yeniden ortaya çıkabilir. Dolayısıyla ilacın 1 yıl boyunca etkin kullanımının ardından istenilen sonuca ulaşıldığında 4 ay süre ile gün aşırı sabah 5 püskürtme akşam 5 püskürtme olarak, 4 aydan sonra ise haftada bir sabah 5 püskürtme akşam 5 püskürtme olarak kullanılmalıdır. Konu ile ilgili dermatolog hekime danışabilirsiniz.
Ara
30
2015
osman metin | 00:02
iyi gunler hocam. size bır sorum olacaktı. şuan 29 yaşındayım saclarım yaklaşık 10 yıldır dokuluyor. bundan 5-6 sene once 6 ay kadar kullandım bu urunu. ınanılmaz derecede saçlarım arttı. sonra bıraktım hızlı şekılde de dokuldu. kesın cozum olsun diye sac ekımı yaptırdım ama memnun kalmadım. yanı cok seyrek. şımdı asıl sorum şu: ben onceden kullandıgım ıcın bılıyorum etkısını cokk cokkk ıyı. bugun ıtıbarıyle kullanmaya başlasam uzun vadelı olarak yanı 10 yıl 15 yıl gbi mesela.... bellı bır zmandan snra korkum saçlarımda alışma meydana gelır mı? yanı bır zman sonra artık etkı etmemeye başlar mı? (şımdıden teşekkur ederım) OPERATÖR YANITI: Osman Bey; Minoxil Deri Spreyini saç dökülmesi olan bölgeye günde 2 kez (sabah-akşam) 5 püskürtme (1 ml) uygulanır. Sprey başlığı saç dökülmesinin olduğu bölgede saç derisine yöneltilip bir kez püskürterek parmaklarla masaj yoluyla yayılmalıdır. Bu işlem 5 kez tekrarlanıp ardından eller iyice yıkanmalıdır. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun uygulama 5 püskürtmeyi (1 ml) aşmamalıdır. Bir şişe 30 günlük kullanım dozu içerir. Saç ve saç derisi kuruyken uygulanır. Saçlar yıkanacaksa ilacın emilimi için uygulamadan sonra 30-40 dakika beklenmeli, saçlar sonra yıkanmalıdır. Düzenli kullanımla birlikte saç dökülmesini önleyici ve saç çıkmasını uyarıcı özelliğe sahiptir. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür. İnsanlarda saç dökülmesi farklı sebeplerle meydana gelen ve çok çeşitli tipleri olan bir rahatsızlıktır. MİNOXİL saçkıran hastalığından, kemoterapiye bağlı saç dökülmelerine kadar her türlü saç dökülmesinde etkili olup, tedaviye yönelik olarak kullanılmaktadır. Ancak özellikle erkek hastaların şikayeti olan, olağan saç dökülmesi, ailesel-irsi bir özellik olup sürekli ilerleme eğilimindedir. MİNOXİL bu ilerlemeyi durdurucu etki gösterir. Eğer şikâyetiniz bu türden ise, ilaç kullanımı bırakıldıktan bir müddet sonra (bu süre kişiden kişiye değişir) saç dökülmesi yeniden ortaya çıkabilir. Dolayısıyla ilacın 1 yıl boyunca etkin kullanımının ardından istenilen sonuca ulaşıldığında 4 ay süre ile gün aşırı sabah 5 püskürtme akşam 5 püskürtme olarak, 4 aydan sonra ise haftada bir sabah 5 püskürtme akşam 5 püskürtme olarak kullanılmalıdır.
Ara
29
2015
tolga cengiz | 13:50
benim kafamda seboreik dermatit var bu hasataşığa iyi gelen şampuan vichy dercos yeşi kapak olanmış yalnız bu şampuanın içinde selenyum sülfür bulunmaktaymış buda saç dökülmesine sebeb oluyormuş hem vichy hem minoxil kullanmamın bir sıkıntısı olurmu yani şampuan olarak vichy kullandığım zaman içinde selenyum sülfür olduğu için minoxilin etkisi azalır mı OPERATÖR YANITI: Tolga Bey; Minoxil Deri Spreyi'nin şampuanlar ile herhangi bir etkileşimi bulunmamaktadır. Seboreik Dermatit şikayetinizden ötürü dermatolog hekime danışarak kullanmanızı öneririz.
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210